Kutsu Katko ry:n sääntömääräiseen kevätkokoukseen

KK_2019

Arvon Katkon jäsen,

Tervetuloa yhdistyksemme sääntömääräiseen kevätkokoukseen! Kevätkokous on Katko ry:n toinen vuotuinen yhdistyksen kokous, jossa käydään läpi edellisvuoden toimintaa, päätetään vastuuvapaudesta vuoden 2018 hallitukselle ja tällä kertaa erityisenä lisänä käsitellään yhdistyksen sääntömuutosehdotus.

Kokous pidetään maanantaina 25.3. klo 17 alkaen. Normaalista poiketen kokous pidetään Publicumilla PUB3-luentosalissa (1. krs).

Sääntömuutos on sääntömuutostyöryhmän kevään aikana kokoama ehdotus siitä, miten Katkon tämän hetkisiä sääntöjä tarvitsisi muuttaa palvelemaan paremmin yhdistyksen tarkoitusta. Ehdotettavat muutokset liittyvät etenkin Katkon tarjoamiin jäsenyyksiin. Vanhoihin sääntöihin voit tutustua osoitteessa https://katkolla.com/katko/saannot/, ja uudet muutosehdotukset saat liitteenä kokouskutsun yhteydessä tutkittavaksi jo ennen kokousta.

Yhdistyksen kokouksessa jokaisella Katko ry:n jäsenellä on ääni- ja puheoikeus. Kokouksessa tarjolla perinteisesti kahvia, teetä, muuta juotavaa ja pikkupurtavaa!

Kokouksen esityslista ja tarvittavat liitteet tulevat sähköpostitse kasvislistalle vähintään viikko ennen kokousta. Esityslista tulee esille myös Educariumin aulaan ilmoitustaululle.

Tervetuloa kevätkokoukseen ja tutustumaan ja vaikuttamaan yhdistyksen toimintaan! :)

MITÄ: Katkon kevätkokous
MISSÄ: PUB3-sali
MILLOIN: Maanantaina 25.3. klo 17:00 alkaen
KENELLE: Katkon jäsenille

[ENG]
Dear Katko member,

Welcome to the annual spring meeting. Here we assess the actions from last year and discharge the 2018 board. We also deal with the prepared amendments to the rules of our organization. In the meeting every Katko ry member has the right to vote and speak. During the meeting we offer coffee, tea, soft drinks and some vegetarian snacks.

Full meeting agenda will be sent to the ”kasvis” mailing list (kasvis@lists.utu.fi). Same agenda will also be found on the Educarium bulletin board. Mark the day and see you in the meeting! :)

WHAT: Spring meeting
WHERE: PUB3
WHEN: Monday 25th of March at 17:00
TO WHOM: Katko ry members

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: